Offering you a complete choice of products which include vfd ac drive delta ac drive, ac drive delta, vfd075v43a-2 ac drives, electronic variable frequency drives, ve series ac drives and delta vfd015el21w-1 vfd.
₹ 5008 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Usage | for Pumps |
| Power | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | VFD AC Drive Delta AC Drive |
| Motor Power | VFD AC Drive Delta AC Drive |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 5.5 HP |
| Brand | Delta |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | MS |
| Packaging Type | Box |
| Rated Input Current | 35 A |
| Frequency Tolerance | +/5% |
| Ambient Temperature | -10 - + 50 Degree Celsius |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 10 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | VFD075V43A-2 |
| Country of Origin | Made in India |
| Nominal Input Voltage | 480 Volts AC |
| HP Power | 10 Horsepower |
| Current | 18 Amps |
| Operator Controls | Keypad Included |
| Max Frequency | 600 Hertz |
| Braking Type | DC Injection, Dynamic Braking |
| IP Rating | IP20 |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Delta |
| Power Rating | 2 HP |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Output Current | 2.1A |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Display Type | Digital |
| Packaging Type | Box |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Delta |
| Power Rating | 5.5 HP |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Phase | Single Phase |
| Display Type | Digital |
₹ 4999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | VFD015EL21W-1 |
| Motor Power | 1 Phase |
| Input Voltage | 230 V |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Output Current | 3 - 138 A |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
₹ 5009 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Usage | for Pumps |
| Power | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | Delta VFD |
₹ 5005 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Usage | for Pumps |
| Power | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | DskPZvMjWGctfqWhscPrRKTYXS6rfeCxaMQ |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 2 HP |
| Usage | for Pumps |
| Power | 2 HP |
| Brand | ABB |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | 0.18 kW to 15 kW |
₹ 5990 / Piece Get Latest Price
| Power | 2 HP |
| Usage | for Pumps |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Brand | ABB |
| Model Name/Number | Shihlin Ac Drive |
₹ 5005 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Usage | for Pumps |
| Power | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
₹ 5005 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Usage | for Pumps |
| Power | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | Delta VFD VE &Amp; VL - Series AC Drive |
Jay Dobariya (Owner)
JSK Automation & Electrical Solutions
D-30, Vrundavan Park Soceity, Thakkarbapanagar
Nikol, Ahmedabad - 382350, Gujarat, India