Leading Manufacturer of schneider lexium 05 servo drives and servo motors, schneider lexium 62 servo drives and servo motors, schneider lexium 28 servo drives and servo motors and schneider lexium 23 servo drives and servo motors from Ahmedabad.
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 3 HP |
| Brand | Schneider |
| Output Current | 12 A |
| Input Voltage | 220 V |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | Lexium 05 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Rated Power | 100 W |
| Input Phase | 1 - Phase |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 5 HP |
| Torque | Standard |
| Output Power | AS per requirement |
| Output Current | Standard |
| Input Voltage | AS per requirement |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | AS per requirement |
| Net Weight | Standard |
| Network frequency limits | AS per requirement |
| Switching Frequency | Standard |
| Network Frequency | AS per requirement |
| Transmission Rate | Standard |
| Shaft Diameter | AS per requirement |
| Motor Type | Standard |
| Speed Range | AS per requirement |
| Heat Dissipation | Standard |
| Accuracy | AS per requirement |
| Interface | Standard |
| Number Of Controlled Axes | AS per requirement |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 2 HP |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Brand | Schneider |
Jay Dobariya (Owner)
JSK Automation & Electrical Solutions
D-30, Vrundavan Park Soceity, Thakkarbapanagar
Nikol, Ahmedabad - 382350, Gujarat, India