We are a leading Manufacturer of delta vfd004el21w-1 vfd, delta vfd022el43w-1 vfd, vfd2a7ms43ansaa jsk automation, delta vfd022el21w-1 drive, delta vfd2a7ms43ansaa drive and delta variable frequency ac drives from Ahmedabad, India.
₹ 2999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 0.5 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | VFD004EL21W-1 |
| Motor Power | 1 Phase |
| Input Voltage | 230 |
| Input Frequency | 60 |
| Output Current | 3 - 138 |
| Warranty | 1 Year |
₹ 3999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 2 HP |
| Input Voltage | 415 V |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Motor Power | 3 Phase |
| Model Name/Number | VFD022EL43W-1 |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Output Current | 3 - 138 A |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 3999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 7.5 HP |
| Input Voltage | 415 V |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Motor Power | 3 Phase |
| Model Name/Number | VFD2A7MS43ANSAA |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Output Current | 3 - 138 A |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
₹ 4999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | VFD022EL21W-1 |
| Motor Power | 2 HP |
| Input Voltage | 230 V |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Output Current | 3 - 138 A |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 3899 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 7.5 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | VFD2A7MS43ANSAA |
| Motor Power | 3 Phase |
| Input Voltage | 415 |
| Input Frequency | 60 |
| Output Current | 3 - 138 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Output Current | 8.2 Amp |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50Hz |
| Display Type | Digital |
₹ 9999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 10 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | Delta VFD CP2000 - Series AC Drive |
| Motor Power | 3 Phase |
| Input Voltage | 415 |
| Input Frequency | 60 |
| Output Current | 3 - 138 |
| Warranty | 1 Year |
₹ 4999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 1 HP |
| Brand | Delta |
| Series | EL Series |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 230V |
| communication interface | RS-485 with Modbus protocol |
| V/f curve | 3 Points Adjustable |
The VFD-EL series is multiple function new generation micro type AC drive. It has built in EMI filter, RFI switch, easy DC bus sharing for side-by-side installation, high precision current detection, overload protection, and a built In keypad. A variable frequency drive (VFD) is a type of motor controller that drives an electric motor by varying the frequency and voltage of its power supply. The VFD also has the capacity to control ramp-up and ramp-down of the motor during start or stop, respectively.
Applications:
Small size pump & fan, blowing machine, conveyer belt, simple DIY processing equipment.₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 HP |
| Brand | Delta |
| Model Name/Number | MS300 |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 230V |
| Max. Speed | 33kHz |
| Communication card installation | CANopen, PROFIBUS DP, DeviceNet, MODBUS TCP, EtherNet/IP |
The MS300 Delta drive series has built-in various essential functions, including PLC capacity for simple programming needs, capable of up to 2K steps. It provides a communication slot designed for a variety of communication cards, and a USB port to make data uploads and downloads fast and easy. Saving space, reducing setup and wiring time, while providing high efficiency and stability system — all included in the MS300 series with drive size reduced up to 40%.
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Power | 2 HP |
| Usage | for Pumps |
| Brand | ABB |
| Model Name/Number | MS300 |
| Input Phase | 1 - Phase |
₹ 7998 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Usage | for Pumps |
| Power | 2 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 1 - Phase |
| Model Name/Number | Delta VFD EL - Series AC Drive |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Power | 5 HP |
| Phase | Three phase |
| Usage | for Compressors |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
₹ 8999 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 5.5 HP |
| Brand | Delta |
| Input Phase | 3 - Phase |
| Model Name/Number | Delta VFD VE & VL - Series AC Drive |
| Motor Power | 3 Phase |
| Input Voltage | 415 |
| Input Frequency | 60 |
| Output Current | 3 - 138 |
| Warranty | 1 Year |
Jay Dobariya (Owner)
JSK Automation & Electrical Solutions
D-30, Vrundavan Park Soceity, Thakkarbapanagar
Nikol, Ahmedabad - 382350, Gujarat, India